Прес-центр

повернутися в розділ
XIX СІДЕЛЬНИКОВСЬКІ ЧИТАННЯ
sid2017
10/10/2017

20-22 вересня 2017 року у Полтаві відбулася щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання педіатрії» – XIX Сідельниковські читання. Читання пам’яті члена-кореспондента НАН, НАМН України, професора Віктора Михайловича Сідельникова є традиційними і в цьому році зібрали понад 1000 дитячих та сімейних лікарів України.

Протягом роботи конференції було проведено 4 пленарних та 2 секційних засідання, на яких було заслухано 103 наукових доповіді від провідних вчених-педіатрів, присвячених актуальним питанням організації педіатричної здоровоохорони, діагностики, лікування та профілактики найбільш поширеної неінфекційної та інфекційної патології дитячого віку, імунопрофілактики як складової національної безпеки нашої держави, запобігання поліпрагмазії, стримування антибіотикорезистентності, раціональної фармакотерапії на засадах доказової медицини, питання подальшого розвитку педіатричної освіти та науки. Обговорені стендові доповіді. Окремі секційні засідання було присвячено інноваціям у педіатричній практиці та сучасним питанням дитячої кардіоревматології.

У межах конференції відбулась щорічна науково-методична нарада «Актуальні питання викладання педіатрії у вищих медичних навчальних закладах та закладах післядипломної освіти», у роботі якої взяло участь понад 70 осіб з різних регіонів України – завідувачі та викладачі педіатричних кафедр 14 вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти МОЗ та МОН України. Протягом її роботи пройшли презентації нових підручників та посібників, підготовлених науковцями Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» та Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова. Заслухані звіти завідувачів опорними педіатричними кафедрами щодо виконаної роботи протягом звітного періоду.