Цефасель

Препарати

повернутися в розділ
Цефасель
cefasel

Монопрепарат селену.

де купити
інструкція закрити вiдкрити
Склад
діюча речовина: натрію селеніт;
1 таблетка Цефасель 100 мкг містить 0,333 мг натрію селеніт × 5H2O, що еквівалентно 100 мкг селену;
1 таблетка Цефасель 300 мкг містить 0,999 мг натрію селеніт × 5H2O, що еквівалентно 300 мкг селену;
допоміжні речовини:
таблетки 100 мкг або 300 мкг: повідон, маніт (Е 421), сахароза, магнію стеарат.
По 10 або 20 таблеток у блістері; по 2 блістери (10 таблеток) або по 1 блістеру (20 таблеток) у картонній коробці.
Фармакотерапевтична група
Мінеральні добавки. Препарати селену, натрію селеніт. Код ATC A12C E02.
Фармакологічні властивості.
Селен є одним із найважливіших мікроелементів. У плазмі крові людини селен зв'язується з глутатіонпероксидазою і селен-транспортуючим протеїном, відомим як селенопротеїн Р, у формі амінокислоти – селеноцистеїну. Селенвмісна глутатіонпероксидаза є компонентом антиоксидантної захисної системи клітин. Відома зворотна залежність між рівнем селену в крові і ймовірністю виявлення серцево-судинних захворювань (серцевої міопатії, артеріосклерозу, інфаркту міокарда), а також онкологічних захворювань. У пацієнтів із нирковою недостатністю і шлунково-кишковими захворюваннями відмічається знижений рівень селену в плазмі. При прийомі внутрішньо селеніт натрію всмоктується переважно в дванадцятипалій кишці. В крові селен поглинається еритроцитами і відновлюється ферментами до селеноводню. Селеноводень є центральним накопичувачем селену для виведення з організму і для вступу до специфічного зв'язку з селенопротеїнами. Надлишковий селеноводень метаболізується через метилселенол і диметилселенід в іони триметилселену – основного продукту екскреції.
Загальна кількість селену в організмі людини – від 4 до 20 мг. Виведення селену з організму людини залежить від вживаної дози та від його рівня в організмі. Селен виводиться з калом, сечею, а також через легені у формі іонів триметилселену та інших метаболітів.
Показання
Встановлений дефіцит селену в організмі, що не може бути компенсований за допомогою їжі, профілактика селенодефіциту. У складі комплексного лікування онкологічних захворювань, серцево-судинних захворювань, запальних захворювань шлунково-кишкового тракту, ревматичних захворювань, гострих респіраторних захворювань та захворювань щитовидної залози. В період вагітності та годування груддю, при фізичних навантаженнях, стресах, літньому віці, при незбалансованому харчуванні, отруєнні важкими металами, зловживанні алкоголем та тютюнопалінні.
Протипоказання
Гіперчутливість до компонентів препарату, інтоксикація внаслідок отруєння селеном.
Спосіб застосування та дози
Таблетки слід приймати цілими, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю рідини після прийому їжі. Звичайна лікувальна доза становить 300 мкг селену на добу за 3 прийоми з тривалістю лікування до 5 днів. Підтримуюча терапія – по 100 - 200 мкг селену за 1 - 2 прийоми. Профілактичні дози становлять 50 - 100 мкг селену на добу за 1 - 2 прийоми. Доза та тривалість лікування залежать від стану людини та мети застосування. Лікування проводиться до відновлення нормального рівня селену в організмі (для плазми крові 80 - 120 нг/мл, для цільної крові 100 - 140 нг/мл).
Побічні реакції
Не виявлено.
Реєстраційне посвідчення
UA/8891/01/02, № UA/8891/01/03