Симватін

Препарати

повернутися в розділ
Симватін
20130617-Simvatin

Гіполіпідемічний препарат із групи статинів.

де купити
інструкція закрити вiдкрити
Склад
Діюча речовина: симвастатин;
1 таблетка містить 10 мг симвастатину;
1 таблетка містить 20 мг симвастатину;
допоміжні речовини: лактоза моногідрат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, повідон, опадрі OY-L білий.
Фармакотерапевтична група
Гіполіпідемічні засоби. Препарати, що знижують рівень холестерину та тригліцеридів у сироватці крові. Код АТС С10А А01.
Показання
ПАЦІЄНТИ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ (ІХС) АБО ВИСОКИМ РИЗИКОМ РОЗВИТКУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ.
Симватин® застосовується у пацієнтів з високим ризиком розвитку ІХС (за наявності гіперліпідемії або без неї), наприклад, хворих на цукровий діабет, пацієнтів з інсультом чи іншими цереброваскулярними захворюваннями в анамнезі, пацієнтів із захворюваннями периферичних судин, або пацієнтів з ішемічною хворобою серця. Симватин® сприяє: зменшенню ризику основних судинних подій (сумарної кількості випадків, що включає нефатальний інфаркт міокарда, коронарну смертність, інсульт або необхідність виконання операції реваскуляризації), та зменшенню потреби виконання процедур реваскуляризації периферичних та інших некоронарних судин; зменшенню ризику основних коронарних подій (сумарної кількості випадків, що включає нефатальний інфаркт міокарда або коронарну смертність), та зменшенню потреби виконання процедур коронарної реваскуляризації (включаючи, аортокоронарне шунтування і черезшкірну транслюмінальну коронарну ангіопластику); зниженню ризику розвитку інсульту; зниженню ризику загальної смертності за рахунок зниження смертності в результаті ІХС, а також зменшенню госпіталізацій внаслідок стенокардії.
ПАЦІЄНТИ З ГІПЕРХОЛЕСТЕРИНЕМІЄЮ.
Симватин® застосовують як доповнення до дієти для зниження підвищеного рівня загального холестерину, холестерину ЛПНЩ, тригліцеридів, аполіпопротеїну B (апо В), а також для підвищення холестерину ЛПВЩ у пацієнтів з первинною гіперхолестеринемією, включаючи гетерозиготну сімейну гіперхолестеринемію (гіперліпідемія типу IIa за класифікацією Фредріксона), або змішаної гіперхолестеринемією (гіперліпідемія типу IIb за класифікацією Фредріксона), коли застосування однієї тільки дієти та інших немедикаментозних методів лікування недостатньо. Таким чином, Симватин® знижує співвідношення холестерин ЛПНЩ/холестерин ЛПВЩ, співвідношення загальний холестерин/холестерин ЛПВЩ.
Симватин® показаний для лікування хворих на гіпертригліцеридемію (гіперліпідемія IV типу за класифікацією Фредріксона).
Симватин® показаний для лікування пацієнтів з первинною дисбеталіпопротеїнемією (гіперліпідемія III типу за класифікацією Фредріксона).
Симватин® також показаний як доповнення до дієти та інших способів лікування хворих на гомозиготну сімейну гіперхолестеринемію для зниження підвищеного загального холестерину, холестерину ЛПНЩ і аполіпопротеїну B.
Протипоказання
Гіперчутливість до будь-якого складового компонента препарату. Захворювання печінки у фазі загострення; незрозуміле і стійке підвищення рівнів трансaміназ сироватки. Період вагітності та годування груддю. Дитячий вік.
Спосіб застосування та дози
Добові дози препарату Симватин® – від 10 до 80 мг, слід застосовувати один раз на добу, ввечері. Під час добору дози препарату Симватин® її зміни слід здійснювати з інтервалами не менше, ніж 4 тижні, до досягнення максимальної добової дози 80 мг, що приймається раз на добу у вечірні години.
ПАЦІЄНТИ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ (ІХС) АБО ВИСОКИМ РИЗИКОМ РОЗВИТКУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ.
Стандартна початкова доза препарату Симватин® для пацієнтів з високим ризиком розвитку ІХС (у поєднанні з гіперліпідемією або без неї) – хворих на цукровий діабет, пацієнтів з інсультом або іншими цереброваскулярними захворюваннями в анамнезі, пацієнтів з захворюваннями периферичних судин, а також для пацієнтів з ішемічною хворобою серця – становить 40 мг на добу одноразово, ввечері. Медикаментозну терапію можна почати одночасно із застосуванням дієти та лікувальної фізкультури.
ПАЦІЄНТИ З ГІПЕРХОЛЕСТЕРИНЕМІЄЮ (ЯКІ НЕ ВХОДЯТЬ У ПЕРЕЛІЧЕНІ ВИЩЕ КАТЕГОРІЇ РИЗИКУ).
До початку лікування препаратом Симватин® пацієнту слід призначити стандартну гіпохолестеринову дієту, яка повинна продовжуватися протягом усього курсу лікування.
Звичайно початкова доза становить 20 мг на добу, яка призначається одноразово, ввечері. Для пацієнтів, яким необхідне значне (більше, ніж на 45 %) зниження рівня ЛПНЩ, початкова доза може становити 40 мг один раз на добу, ввечері. Пацієнтам з легкою або помірною гіперхолестеринемією можна призначити Симватин® у початковій дозі 10 мг. Добір доз, за необхідності, повинен здійснюватися способом, викладеним вище.
ПАЦІЄНТИ З ГОМОЗИГОТНОЮ СІМЕЙНОЮ ГІПЕРХОЛЕСТЕРИНЕМІЄЮ.
Виходячи з результатів контрольованого клінічного дослідження, хворим на гомозиготну сімейну гіперхолестеринемію, Симватин® рекомендований у дозі 40 мг на добу, що використовується одноразово, ввечері, або 80 мг на добу в 3 прийоми: 20 мг вранці, 20 мг вдень і 40 мг ввечері. Таким пацієнтам Симватин® призначають як доповнення до іншого лікування, що знижує рівень холестерину (наприклад, ЛПНП плазмаферез) або без іншого лікування, якщо воно недоступне.
СУПУТНЯ ТЕРАПІЯ.
Симватин® ефективний у вигляді монотерапії, а також у поєднанні із секвестрантами жовчних кислот.
Для пацієнтів, що застосовують циклоспорин, гемфіброзил або інші фібрати, або ліпідознижуючі дози (≥ 1 г/добу) ніацину сумісно з препаратом Симватин®, максимальна рекомендована доза препарату Симватин® становить 10 мг на добу. Для пацієнтів, які одночасно з препаратом Симватин® приймають аміодарон чи верапаміл, добова доза препарату Симватин® не повинна перевищувати 20 мг.
Побічні реакції
Загалом симвастатин добре переноситься, але іноді можуть виникати побічні реакції:
алергічні реакції та реакції з боку шкіри: шкірні висипання, свербіж, алопеція;
з боку травневої системи: запори, нудота, метеоризм, диспепсія, біль у животі, діарея, блювання, панкреатит, зрідка – гепатит/жовтяниця;
з боку нервової системи: головний біль, парестезія, астенія, запаморочення, судоми, периферична нейропатія;
з боку опорно-рухового апарату: міалгія, рідко – міопатія, рабдоміоліз;
з боку системи крові: анемія;
інші: рідко – ангіоневротичний набряк, вовчакоподібний синдром, ревматична поліміалгія, васкуліт, тромбоцитопенія, еозинофілія, зростання ШОЕ, артрит, артралгія, кропив'янка, світлочутливість, жар, припливи крові до обличчя, задишка та нездужання.
Реєстраційне посвідчення
UA/8899/01/01, UA/8899/01/02